250 tyś na walkę z pandemią

 

#Razemdlaszpitali
– piękny gest branży budowlanej, spółek Grupy VINCI działających w Polsce

 

 

Osiem firm z branży budowlanej, należących do francuskiej Grupy VINCI, zjednoczyło siły, aby wesprzeć szpitale w całej Polsce w walce z pandemią. W związku z dramatyczną sytuacją w jakiej znalazła się, przede wszystkim służba zdrowia, w zgodzie z naszymi wspólnymi wartościami, których nadrzędną jest troska o zdrowie i życie #SafetyFirst firmy z grupy VINCI postanowiły połączyć siły i razem odpowiedzieć na apel środowiska medycznego – wyjaśnia Hubert Tomczak, Dyrektor Zarządzający oraz Członek Zarządu Soletanche Polska.  W zawiązku z brakiem podstawowych środków ochronny indywidualnej dla personelu medycznego Club Pivot Poland, zrzeszający 7 spółek z kapitałem VINCI wsparł akcję #Razemdlaszpitali finansując ich zakup. W ten sposób  chcemy realnie pomóc tym, którzy walczą o nasze życie i zdrowie, nierzadko nie mając do tego podstawowych narzędzi – reasumuje   Jakub Saloni, Przewodniczący Clubu Pivot Poland.

 

Inicjatywa Warbud SA, ATEM-Polska, Axians Networks Poland,  Eurovia Polska, Freyssinet Polska,  Menard Polska, Soletanche Polska, VINCI Immobilier Polska to konkretna odpowiedź na zapotrzebowanie zgłaszane przez specjalistyczne szpitale i jednostki medyczne w całym kraju.

 

Pomoc dotarła do 21 placówek medycznych w 16 miastach Polski, m.in. Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Łodzi, Toruniu, Gdańsku czy Katowicach. Wśród nich są szpitale, centra medyczne,  ale i domy pomocy społecznej znajdujące się w niezwykle ciężkiej sytuacji, jak choćby te z Nowogrodu Bobrzańskiego, Skarżyska-Kamiennej, Mietkowa czy Żywca.  

 

 

- Za kwotę ponad 250 tys. PLN wspólnie zakupiliśmy 30.000 szt. maseczek chirurgicznych, 3 000 litrów płynu do dezynfekcji, 1630 szt. przyłbic ochronnych oraz 570 paczek rękawic ochronnych. Wszystkie atestowane i zgodne z unijnymi regulacjami – precyzuje Agnieszka Wąsowska, Członek Zarządu Fundacji „Warbud – Warto Pomagać”, koordynator akcji. – Cieszymy się, gdyż mimo ograniczonej dostępności środków na rynku oraz trudności logistycznych, sprzęt ochronny dotarł tak szybko, jak to było możliwe, do wytypowanych placówek medycznych.

 

 

Lista beneficjentów i logotyp #razemdlaszpitali w załączniku.

plakat razemdlaszpitali

 lista placówek