3 edycja #Razemdlaszpitali

Spółki Grupy VINCI działające w Polsce przekazują szpitalom respiratory ratujące życie

Druga fala epidemii SARS-CoV-2 stała się faktem, dlatego nasza akcja #Razemdlaszpitali trwa i nie ustaje w pomocy najbardziej potrzebującym. Dzięki Fundacji VINCI, spółki Grupy VINCI działające w Polsce otrzymały niezbędne środki na zakup sześciu wysokiej klasy respiratorów, które pomogą polskim medykom w walce o zdrowie i życie pacjentów. Dostawa urządzeń obejmuje 24-miesięczną gwarancję, a także uruchomienie i szkolenie personelu medycznego.

 

- Przekazany sprzęt stanowi dla nas ogromne wsparcie, posłuży on pacjentom Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, u których pojawi się konieczność wspomagania ich niewydolnego układu oddechowego, zakażonych COVID-19. Dzięki wyposażeniu w turbinę możliwe będzie wykorzystanie respiratora w pomieszczeniach, które nie posiadają instalacji sprężonego powietrza, jak również podczas transportu pacjenta. Przekłada się to na większą funkcjonalność i szerokie możliwości użycia darowanego nam respiratorapowiedział Radosław Kołaciński, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu.

 

- Nadzieją i optymizmem napawa nas fakt, że personel szpitala mógł liczyć na dobroć i solidarność w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Darowizna nam przekazana, to nieoceniona pomoc w ratowaniu zdrowia i życia naszych pacjentów, w tym trudnym czasie. Z większą pewnością spoglądamy w nadchodzącą przyszłość i wierzymy, że świat staje się miejscem, gdzie dobro wraca z podwojoną siłąpowiedziała Małgorzata Usielska, Dyrektor Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

 

Respiratory trafiły do sześciu szpitali – w Warszawie, Kaliszu, Szczecinie, Gdańsku, Krakowie i  Bydgoszczy. Od marca do września pomogliśmy już ponad 30 placówkom w całej Polsce. Wśród nich są szpitale, centra medyczne oraz domy pomocy społecznej.

 

Działanie, które podjęliśmy przy wsparciu Fundacji VINCI w Grupie VINCI, w gronie 12 spółek, tj.: Warbud, Eurovia Polska, ATEM-Polska, Menard, ETF Polska, Soletanche Polska, Calanbau-TPI, Freyssinet Polska, VINCI Facilities Polska, VINCI Immobilier Polska, Axians Networks Poland, Remea – pokazują, jak niezwykle ważna jest pomoc w kryzysowej sytuacji pandemii, zarówno dla służby zdrowia, jak i samych pacjentów – daje szansę i nadzieję na wygraną z chorobą. - Przekazując darowiznę, chcemy wesprzeć, ale i podziękować lekarzom, którzy czuwają nad naszym zdrowiem i są na pierwszej linii frontu w walce z Covid19. – powiedziała Agnieszka Wąsowska, Członek Zarządu Fundacji „Warbud – Warto Pomagać”, koordynator akcji.

 

 

Lista beneficjentów #razemdlaszpitali TUTAJ

Logotyp akcji można pobrać TUTAJ