Bezpieczeństwo 24/7 oczami dziecka

W związku z kampanią Bezpieczeństwo 24/7 zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pod hasłem: „Bezpieczeństwo oczami dziecka” skierowany do rodzin naszych pracowników. Celem było promowanie idei bezpieczeństwa nie tylko na terenie budowy, ale również poza nią.

 

 

Konkurs wystartował 1 czerwca w Dzień Dziecka nie bez powodu. Był bowiem świetną okazją do spędzenia wspólnego czasu wokół tematu ochrony zdrowia i życia. Poprosiliśmy naszych pracowników, aby wspólnie ze swoimi pociechami stworzyli plakat odpowiadający na pytanie, czym dla Twojego dziecka jest bezpieczeństwo?

 

 

Świetni obserwatorzy

 

Nadesłane prace często przedstawiały sytuacje z codziennego życia, np. rodzinną wyprawę rowerową, dojazd do pracy, czy przejście przez pasy. Dzieci poświęciły dużą uwagę odpowiednim strojom i wyposażeniu. Świetnie udało im się uchwycić wiele potencjalnie niebezpiecznych sytuacji. Jest to niezwykle istotne, ponieważ świadomość zagrożenia oraz odpowiednia reakcja mogą pomóc uniknąć szeregu groźnych wypadków oraz zapobiec tragedii.

 

Zaangażowanie dzieci pracowników pokazało, że kwestia bezpieczeństwa i zasad BHP jest obecna w każdym momencie dnia. Zachowanie odpowiednich procedur w pracy ma swoje podstawy w stylu życia. Od naszych nawyków i przyzwyczajeń zależy w jakiej formie jesteśmy w pracy. Powinniśmy o tym pamiętać, szczególnie biorąc pod uwagę nasze pociechy, które obserwują nas – dorosłych. Warto więc swoją postawą dawać im dobry przykład do naśladowania.

 

Nagrodzeni artyści

 

27 czerwca 2018 wśród nadesłanych prac wyłoniliśmy zwycięzców. Gratulujemy laureatom oraz informujemy, że wszystkie prace biorące udział  powalczą o kolejne nagrody w międzynarodowym konkursie Grupy Soletanche – Freyssinet. Galerię prac możecie obejrzeć poniżej oraz w siedzibie głównej firmy. Tuż przy wejściu mają swoje szczególne miejsce. Cieszą oko pracowników oraz naszych gości. Jeszcze raz dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, a przede wszystkim za to, że jesteście z nami !